Sam has logged 44 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★
Edit this entry  
28
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Edit this entry  
25
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★
Edit this entry  
24
Honky Holocaust

Honky Holocaust

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Manson

House of Manson

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Leslie, My Name Is Evil

Leslie, My Name Is Evil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Live Freaky Die Freaky

Live Freaky Die Freaky

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Helter Skelter

Helter Skelter

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fearless Vampire Killers

The Fearless Vampire Killers

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Manson Family Movies

Manson Family Movies

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Helter Skelter

Helter Skelter

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Piranha

Piranha

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaft

Shaft

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Other Side of Madness

The Other Side of Madness

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shaft

Shaft

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shaft in Africa

Shaft in Africa

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shaft's Big Score!

Shaft's Big Score!

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Alligator People

The Alligator People

1959
×
★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

1977
×
★★½
Edit this entry