• Men

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Dog

    ★★★½

  • Uncharted

    ½

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★½

  • Fresh

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • A Journal for Jordan

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

  • Finch

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Midnight Mass

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ½

  • King Richard

  • Belfast

    ★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★½

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

  • Red Rocket

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Annette

    ★★★