RSS feed for Delilah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Platform

The Platform

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Capone

Capone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sweet and Lowdown

Sweet and Lowdown

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Downhill

Downhill

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Monsieur Verdoux

Monsieur Verdoux

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Omid’s 21st Birthday Extravaganza!!

Omid’s 21st Birthday Extravaganza!!

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Harriet

Harriet

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Charlie

Charlie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dear Abbas...

Dear Abbas...

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Cuck

Cuck

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★
Read the review Edit this entry