• West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Alpinist

  • Dune

  • Candyman

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • National Bird 2

  • The Truth About Hastings

    ★★★★

  • Trash Scab

  • Bad Trip

  • The Unlikely Fan

  • Trade Center

  • A Black Rift Begins to Yawn

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • El Planeta

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

  • Eer

  • Yung Lean: In My Head

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Bug Farm

  • Another Round

    ★★★★

  • Still Processing

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The End of Suffering (A Proposal)

  • Six Variations on the Same Theme: Sixth Variation

    ★★★★★

  • Six Variations on the Same Theme

  • TFW No GF

  • The Altruist

  • Softcore

  • A Machine to Live in

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ½

  • La Leyenda Negra

    ★★½

  • How Did We Get Here?

    ★★★

  • Narcissister Breast Work

    ★½

  • Little Chief

  • Sun Dog

    ★★★★½

  • Omniboat: A Fast Boat Fantasia

    ★★★★

  • Blast Beat

  • So What If The Goats Die

    ★★

  • Character

    ★★★★

  • Baldwin Beauty

    ★½

  • -Ship: A Visual Poem

    ★★★½

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★★★★

  • maɬni – towards the ocean, towards the shore

    ★★★½

  • Saudi Runaway

    ★★★½

  • Softie

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • While I’m Still Breathing

  • Arabian Alien

    ★★★★

  • Song of Clouds

    ★★★

  • He's the One

    ★★

  • Three Deaths

  • Meats

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • I Snuck Off the Slave Ship

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Look Then Below

  • The Fall

  • Pond

    ★★★★★

  • Chubby

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Sticker

    ★★★

  • The Show About The Show - S2

    ★★★★½