RSS feed for skeldal

skeldal has logged 456 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★
Edit this entry  
30
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Church

The Church

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
Up

Up

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Edit this entry  
20
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Retribution

Retribution

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Masterminds

Masterminds

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Rings

Rings

2017
×
Edit this entry  
14
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Saint

Saint

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
29
We Were Soldiers

We Were Soldiers

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
The Last Hunter

The Last Hunter

1980
×
Edit this entry  
28
Hamburger Hill

Hamburger Hill

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
The 317th Platoon

The 317th Platoon

1965
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Iron Triangle

The Iron Triangle

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
The Little Girl of Hanoi

The Little Girl of Hanoi

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Siege of Firebase Gloria

The Siege of Firebase Gloria

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tigerland

Tigerland

2000
×
★★
Edit this entry  
24
Platoon Leader

Platoon Leader

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
21
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Odd Angry Shot

The Odd Angry Shot

1979
×
★★★
Edit this entry  
18
Winter Soldier

Winter Soldier

1972
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hannibal and Jerry

Hannibal and Jerry

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Heaven & Earth

Heaven & Earth

1993
×
★★★★
Edit this entry