skeldal has logged 47 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pathfinder

Pathfinder

2007
×
★★
Edit this entry  
30
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★
Edit this entry  
27
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Trail Mix-Up

Trail Mix-Up

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Roller Coaster Rabbit

Roller Coaster Rabbit

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Tummy Trouble

Tummy Trouble

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
21
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
City of Life and Death

City of Life and Death

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Edit this entry  
14
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
Edit this entry  
14
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★
Edit this entry  
12
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Crown Vic

Crown Vic

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Edit this entry  
10
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Captive State

Captive State

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Das Boot

Das Boot

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Diggstown

Diggstown

1992
×
★★★
Edit this entry  
06
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tora! Tora! Tora!

Tora! Tora! Tora!

1970
×
★★★★
Edit this entry  
06
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Virus

Virus

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
True Believer

True Believer

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★★★
Edit this entry  
01
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Edit this entry  
01
Willard

Willard

2003
×
★★★★
Edit this entry