Sort by

skeldal has logged 216 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Willow

Willow

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★
Edit this entry  
22
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fall

Fall

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
★★
Edit this entry  
18
Distant Thunder

Distant Thunder

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Cannonball Run II

Cannonball Run II

1984
×
★★
Edit this entry  
27
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
Dahmer

Dahmer

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
City of Industry

City of Industry

1997
×
★★★
Edit this entry  
22
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Pompeii

Pompeii

2014
×
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Snowman

The Snowman

2017
×
Edit this entry  
13
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shadow Play

Shadow Play

1986
×
Edit this entry  
07
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Three Fugitives

Three Fugitives

1989
×
★★★
Edit this entry  
06
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★
Edit this entry  
31
Grizzly II: Revenge

Grizzly II: Revenge

2020
×
Edit this entry  
30
Turbulence

Turbulence

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Geronimo: An American Legend

Geronimo: An American Legend

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★
Edit this entry