Sort by

skeldal has logged 18 entries for films during September 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Baby's Day Out

Baby's Day Out

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Swallowed

Swallowed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom of the Opera: The Motion Picture

Phantom of the Opera: The Motion Picture

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grave Robbers

Grave Robbers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Flesh and the Fiends

The Flesh and the Fiends

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Summit Fever

Summit Fever

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Truck Turner

Truck Turner

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Hollywood Dreams & Nightmares: The Robert Englund Story

Hollywood Dreams & Nightmares: The Robert Englund Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
10
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Edit this entry