Skele_D has logged 33 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Cub Tiger from Kwang Tung

The Cub Tiger from Kwang Tung

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantasy Mission Force

Fantasy Mission Force

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Nice Guy

Mr. Nice Guy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Winners & Sinners

Winners & Sinners

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evolution

Evolution

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Net

The Net

1995
×
Read the review Edit this entry  
02
Malibu's Most Wanted

Malibu's Most Wanted

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry