Skele_D has logged 34 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Digimon: The Movie

Digimon: The Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Hot to Trot

Hot to Trot

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragon

Dragon

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Millionaires' Express

The Millionaires' Express

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

1985
×
★★★
Edit this entry  
25
Crash and Burn

Crash and Burn

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
Dragon Lord

Dragon Lord

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
Captain Ron

Captain Ron

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★
Edit this entry  
22
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Judgment Night

Judgment Night

1993
×
Edit this entry  
21
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Macbeth

Macbeth

1948
×
★★★★
Edit this entry  
14
Return of the Killer Tomatoes!

Return of the Killer Tomatoes!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
If Looks Could Kill

If Looks Could Kill

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Medallion

The Medallion

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Teaching Mrs. Tingle

Teaching Mrs. Tingle

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jarhead 2: Field of Fire

Jarhead 2: Field of Fire

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Very Bad Things

Very Bad Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry