Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Tower

Tower

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Edit this entry  
31
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read prior review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read prior review Edit this entry  
10
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★½
Edit this entry  
10
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★½
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Edit this entry  
12
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Buck Breaking

Buck Breaking

2021
×
½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★
Edit this entry  
04
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read prior review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Operation: Rabbit

Operation: Rabbit

1952
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zip 'n Snort

Zip 'n Snort

1961
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rabbit Seasoning

Rabbit Seasoning

1952
×
★★★½
Edit this entry  
23
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
★★★★
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Sing

Sing

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
★★½
Edit this entry  
09
Necessary Evil: Super-Villains of DC Comics

Necessary Evil: Super-Villains of DC Comics

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
07
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
iParty with Victorious

iParty with Victorious

2011
×
★★
Edit this entry  
30
iCarly: iGo to Japan

iCarly: iGo to Japan

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
The Human Condition

The Human Condition

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
Edit this entry  
23
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
Edit this entry  
22
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
Edit this entry