• Il Complottista

    ★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • 3/19

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Intrusion

    ½

  • Gli amigos

  • The Inner Cage

    ★★★★½

  • Il buco

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Resort to Love

    ½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • W. - What remains of the lie

    ★★★

  • Into the Puma Triangle

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Notturno

    ★★★★½

  • War and Peace

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Great Pretender

    ★★★★

  • A Class Story

    ★★★★

  • Into Nature's Wild

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • 1982

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Amateur

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • All Cats Are Grey in the Dark

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Unknown Saint

    ★★★½

  • Resilienza

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • The Traffic Separating Device

    ★★★

  • Fauve

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★

  • Commodity City

    ★★★½

  • Close Ties

    ★★★★

  • The Founder

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Alptraum - Das letzte Abenteuer

    ★★★★

  • Bär

    ★★★★

  • Brothers

    ★★

  • Mountains May Depart

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Truth in Journalism

    ★★★★

  • Scary Movie 5

    ½

  • The Summit

    ★★

  • Skin to Skin

    ★★

  • Drive

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Sherpas - Die wahren Helden am Everest

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • We Want Roses Too

    ★★★★★

  • In Bruges

    ★★★★★

  • Estômago: A Gastronomic Story

    ★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • This Is My Land

    ★★½

  • Zathura: A Space Adventure

    ½