• Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Oslo

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Shoplifters of the World

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Ripper

  • Wonder Woman 1984

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

  • Yung Lean: In My Head

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

  • Little Fish

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • PVT Chat

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★