Sort by

Victoria has logged 25 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ripper

The Ripper

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Oslo

Oslo

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Love on the Run

Love on the Run

1979
×
★★★
Edit this entry  
18
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bed and Board

Bed and Board

1970
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
Edit this entry  
14
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry