• The Suicide Squad

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

  • Long Toast

  • Josee, the Tiger and the Fish

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • A Whisker Away

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Rhubarb

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Good Boys

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Johnny English Strikes Again

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

  • Christopher Robin

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao