Sort by
  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • 65

  • Creed III

    ★★★★

  • Champions

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Missing

    ★★★½

  • Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

    ★★★

  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★

  • Strange World

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Unwelcome

    ★★

  • She Said

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Till

    ★★★½

  • Smile

    ★★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • Allelujah

    ★★½

  • What's Love Got to Do With It?

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Emily

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • Bros

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Empire of Light

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • The Sparring Partner

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • The Invitation

    ★½

  • Fall

    ★★★

  • Beast

    ★★

  • Joyride

    ★½

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★½

  • The Last Movie Stars

    ★★★★

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • Firestarter

    ★½