Sort by

skippz has logged 40 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Monsoon Wedding

Monsoon Wedding

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beats

Beats

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
The New Land

The New Land

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Silence

The Silence

1963
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lourdes

Lourdes

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
I Wish

I Wish

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rite

The Rite

1969
×
★★★
Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★★
Edit this entry  
13
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★
Edit this entry  
09
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ida

Ida

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Oh... Rosalinda!!

Oh... Rosalinda!!

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★½
Edit this entry  
05
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Missing

Missing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry