Sort by

Sarah has logged 40 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Black Magic Woman

Black Magic Woman

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blue Hour

The Blue Hour

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amulet

Amulet

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Blood and Chocolate

Blood and Chocolate

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Sabbath

Blood Sabbath

1972
×
Read the review Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Embrace of the Vampire

Embrace of the Vampire

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Dance of the Damned

Dance of the Damned

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rabid

Rabid

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
The Whistler

The Whistler

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wolf's Hole

Wolf's Hole

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mirror, Mirror III: The Voyeur

Mirror, Mirror III: The Voyeur

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Catcalls

Catcalls

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide by Sunlight

Suicide by Sunlight

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How to Be Alone

How to Be Alone

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Hide and Seek

Hide and Seek

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocktober Blood

Rocktober Blood

1984
×
Read the review Edit this entry  
04
Hair Wolf

Hair Wolf

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Salomé

Salomé

1922
×
Read the review Edit this entry  
02
The Watcher in the Woods

The Watcher in the Woods

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Read the review Edit this entry