Sort by
  • Halloween Ends

    ★½

  • Hellraiser

    ★★

  • Smile

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Day Shift

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Men

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★

  • Titane

    ★★★★★