RSS feed for skumleborg

skumleborg has logged 41 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Edit this entry  
11
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Edit this entry  
01
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Edit this entry  
17
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
15
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
Edit this entry  
24
A Funny Shave

A Funny Shave

1906
×
Edit this entry  
24
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
Edit this entry  
24
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
24
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
Edit this entry  
24
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jack Whitehall: Christmas with my Father

Jack Whitehall: Christmas with my Father

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry