• Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • The King of Staten Island

  • Zola

    ★★★

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Haunt

    ½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Hidden Figures

  • 13th

  • The Edge of Seventeen

  • War Dogs

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Finding Dory

  • Zootopia

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Nightcrawler

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Boyhood

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Prisoners

    ★★★★

  • Despicable Me 2

    ★★★½

  • This Is the End

  • The Great Gatsby

  • Admission

    ★★★

  • Looper

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Silver Linings Playbook

  • Spring Breakers

  • Ted

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • 21 Jump Street

  • The Hunger Games

  • Project X

    ★★★★

  • The Sitter

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2