Sort by

sky65z has logged 675 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★½
Edit this entry  
05
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★½
Edit this entry  
05
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★★
Edit this entry