Sort by

Anthony has logged 102 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Roma

Roma

2018
×
Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
11
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Election

Election

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
07
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Memories of Underdevelopment

Memories of Underdevelopment

1968
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cure

Cure

1997
×
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mister Rogers & Me

Mister Rogers & Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
Edit this entry  
15
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
El sur

El sur

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Making The Shining

Making The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry