• Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Artifice

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Hourglass

    ★★★★★

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Boy and the Ball

    ★★★★★

  • Mainstream

    ★★★

  • The Hater

    ★★½

  • Murder!

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Honey Boy

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • All Summers End

    ★½

  • To the Bone

    ½

  • La La Land

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★

  • Paterson

    ★★★★★

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • Sing Street

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Green Room

    ★★★½

  • The Final Girls

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Mommy

    ★★★★½

  • I Believe in Unicorns

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • Noah

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • Upstream Color

    ★★★★

  • Pitch Perfect

  • Frances Ha

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • Frenemies

  • The Skin I Live In

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★½

  • Dogtooth

    ★★★★

  • I Killed My Mother

    ★★★★