Sort by

Skylar has logged 210 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Assimilate

Assimilate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cockatoo

Cockatoo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anthophobia

Anthophobia

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wanderers

Wanderers

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prospect

Prospect

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry