Sort by

Skylar has logged 220 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Magnus

Magnus

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Crazy, Not Insane

Crazy, Not Insane

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
#UNFIT: The Psychology of Donald Trump

#UNFIT: The Psychology of Donald Trump

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
From Hell

From Hell

2001
×
★★½
Edit this entry  
31
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Countdown

Countdown

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster

Monster

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Edit this entry