• Hustle

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Sky Is Everywhere

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Beautiful Missing People

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Swan Song

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • A Forbidden Orange

    ★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Attica

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½