Skyler ☕️ has logged 84 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Colours

Colours

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Children of the Corn

Children of the Corn

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry