Skyler ☕️ has logged 27 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry