Sort by

Skyler ☕️ has logged 327 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
Read the review Edit this entry  
20
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry