Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bill Hicks: Sane Man

Bill Hicks: Sane Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lords of Scam

Lords of Scam

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★½
Edit this entry  
06
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Life or Something Like It

Life or Something Like It

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Trip

The Trip

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Apples

Apples

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★½
Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
11
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Awake

Awake

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?

ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Who Killed Little Gregory?

Who Killed Little Gregory?

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hating Peter Tatchell

Hating Peter Tatchell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hitler: A Career

Hitler: A Career

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
S Is for Stanley

S Is for Stanley

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bob Wilson's Life & Death of Marina Abramovic

Bob Wilson's Life & Death of Marina Abramovic

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Unabomber: In His Own Words

Unabomber: In His Own Words

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry