skype has logged 84 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
What the Health

What the Health

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fortune Feimster: Sweet & Salty

Fortune Feimster: Sweet & Salty

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Room 2806: The Accusation

Room 2806: The Accusation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
Edit this entry  
10
Lion of the Desert

Lion of the Desert

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
06
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
Edit this entry