RSS feed for Skylar

Skylar has logged 17 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Old School

Old School

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry