Emma has logged 119 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The 10 Year Plan

The 10 Year Plan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The 24th Day

The 24th Day

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Passenger

Last Passenger

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cyberbully

Cyberbully

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pulse

Pulse

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bedeviled

Bedeviled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ratter

Ratter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pandemic

Pandemic

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Howl

Howl

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goat

Goat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry