Izzy has logged 20 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sky High

Sky High

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry