• The Binge

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Radioflash

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Countdown

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • Only

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Silence

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Replicas

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Monster Party

    ★★★

  • Head Count

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • You Might Be the Killer

    ★★★½

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★★

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Peppermint

    ★★★

  • The Predator

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★