Ryan has logged 72 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Term Life

Term Life

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Witness

Witness

1985
×
★★★
Edit this entry  
31
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Binge

The Binge

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Edit this entry  
15
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
31

31

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Edit this entry  
15
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Glass

Glass

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★
Edit this entry  
14
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Recall

The Recall

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
November Criminals

November Criminals

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Splice

Splice

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry