Sort by
  • Joker: Folie à Deux

    ½

  • Dune: Part Two

  • Barbie

  • You People

    ★★★★

  • Detectorists Special

    ★★★★

  • The State Funeral of HM Queen Elizabeth II

    ½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★½

  • Stewart Lee: Snowflake

  • White Noise

  • Enter the Green Abyss

  • Prey

    ★★½

  • The Gray Man

    ★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Anamnesis

  • .38 Special

  • Obi-Wan Kenobi

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ½

  • The Pentaverate

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Dirtbag

    ½

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Army of Thieves

  • He's All That

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Black Widow

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Nineteen on Fire

    ½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Army of the Dead

    ½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★½

  • The Beta Test

  • Chaos Walking

    ★½

  • Allen v. Farrow

    ½

  • Artifice

  • Dreams I Recall

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • WandaVision

  • Downfalls High

    ½

  • The Dig

    ★★½

  • La Luna

  • Sheets

  • Hourglass

  • Mank

    ★★½

  • Amour

  • Meet The Wranglers

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Sacred Cow: The Nutritional, Environmental and Ethical Case for Better Meat

    ½

  • The Mail

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The Boy and the Ball

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½