Sort by

max k has logged 280 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Kika

Kika

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Late Night

Late Night

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vampires

Vampires

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Martin

Martin

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
Read the review Edit this entry  
04
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Terminal USA

Terminal USA

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Love You More

Love You More

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Alag

Alag

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Here Now

Here Now

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
ABBA: The Movie

ABBA: The Movie

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Let the Riverbeast Get You!

Don't Let the Riverbeast Get You!

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
Read the review Edit this entry  
15
Downfalls High

Downfalls High

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Not I

Not I

1973
×
Read the review Edit this entry  
15
A Date with Your Family

A Date with Your Family

1950
×
Read the review Edit this entry  
15
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry