RSS feed for Jordon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Minority Report

Minority Report

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
Edit this entry  
04
Creed

Creed

2015
×
Edit this entry  
04
While We're Young

While We're Young

2014
×
Edit this entry  
04
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Edit this entry  
03
Office Space

Office Space

1999
×
Edit this entry  
03
Rounders

Rounders

1998
×
Edit this entry  
03
Sideways

Sideways

2004
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Edit this entry  
01
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
Read prior review Edit this entry  
01
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
King Kong

King Kong

2005
×
Edit this entry  
01
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
Edit this entry  
31
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry  
18
The Terminator

The Terminator

1984
×
Read prior review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
Edit this entry  
11
Casino

Casino

1995
×
Read the review Edit this entry  
11
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Blood

First Blood

1982
×
Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read prior review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Death Wish

Death Wish

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mean Dreams

Mean Dreams

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry