RSS feed for Jordon

Jordon has logged 66 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
Read the review Edit this entry  
12
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Dinosaur

King Dinosaur

1955
×
Read the review Edit this entry  
04
Insomnia

Insomnia

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
The Gift

The Gift

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Read the review Edit this entry  
16
Lost Continent

Lost Continent

1951
×
Read the review Edit this entry  
16
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Snatch

Snatch

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
Read the review Edit this entry  
14
The Confirmation

The Confirmation

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Terminator

The Terminator

1984
×
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Read the review Edit this entry  
29
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Monsters

Monsters

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
You're Next

You're Next

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Wild Rebels

Wild Rebels

1967
×
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Read the review Edit this entry  
17
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read the review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spielberg

Spielberg

2017
×
Read the review Edit this entry