RSS feed for Jordon

Jordon has logged 33 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read the review Edit this entry  
06
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
Read the review Edit this entry  
02
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Read the review Edit this entry  
17
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Certain Women

Certain Women

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
Read the review Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
11
Sideways

Sideways

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
Read the review Edit this entry  
09
The Game

The Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mist

The Mist

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
Read the review Edit this entry