RSS feed for Jordon

Jordon has logged 36 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Minority Report

Minority Report

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Edit this entry  
01
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
King Kong

King Kong

2005
×
Edit this entry  
01
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
Edit this entry  
31
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
Edit this entry  
18
The Terminator

The Terminator

1984
×
Read prior review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
Edit this entry  
11
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Blood

First Blood

1982
×
Edit this entry  
03
Death Wish

Death Wish

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
Read the review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
08
The Terminator

The Terminator

1984
×
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry