RSS feed for Jordon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Read the review Edit this entry  
16
Lost Continent

Lost Continent

1951
×
Read the review Edit this entry  
16
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Snatch

Snatch

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
Read the review Edit this entry  
14
The Confirmation

The Confirmation

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Terminator

The Terminator

1984
×
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Read the review Edit this entry  
29
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Monsters

Monsters

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
You're Next

You're Next

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Wild Rebels

Wild Rebels

1967
×
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Read the review Edit this entry  
17
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read the review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spielberg

Spielberg

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Inside Man

Inside Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Manhunter

Manhunter

1986
×
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ring of Terror

Ring of Terror

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocket Attack U.S.A.

Rocket Attack U.S.A.

1961
×
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Martin

Martin

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry