Sort by

SlackJ has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Choice of Weapons: Inspired by Gordon Parks

A Choice of Weapons: Inspired by Gordon Parks

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
23
One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry