Sort by
  • The Marvels

  • Thanksgiving

  • Albert Brooks: Defending My Life

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★½

  • Oppenheimer

  • Barbie

  • No Hard Feelings

  • Nimona

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Killers of the Flower Moon

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Air

  • Joy Ride

  • Bottoms

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • Scream VI

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Pamela, A Love Story

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Past Lives

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Fair Play

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

  • Polite Society

  • M3GAN

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Do Revenge

    ★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

  • Glass Onion

  • The Menu

    ★★½

  • Bros

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Women Talking

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★

  • Nope

  • Thor: Love and Thunder

  • Decision to Leave

  • Men

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • I Love My Dad

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dropout

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★½

  • I Want You Back

  • Meet Me in the Bathroom

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Speak No Evil

  • Fresh

  • Scream

    ★½

  • The Super Bob Einstein Movie

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

  • Encanto

  • The Black Phone

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Sundown

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★