Stacy has logged 117 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Babes In Toyland

Babes In Toyland

1986
×
Edit this entry  
28
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
21
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Closer

Closer

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
11
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Laura

Laura

1944
×
★★★
Edit this entry  
06
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
19
Two Dollars and A Dream: The Story of Madame C.J. Walker

Two Dollars and A Dream: The Story of Madame C.J. Walker

1988
×
Edit this entry  
15
Who Are You, Polly Maggoo?

Who Are You, Polly Maggoo?

1966
×
★★★★
Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Hours

The Hours

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Edit this entry  
04
Time Traveling Bong

Time Traveling Bong

2016
×
Edit this entry  
03
Death Takes a Holiday

Death Takes a Holiday

1934
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Madonna: Truth or Dare

Madonna: Truth or Dare

1991
×
Edit this entry  
28
Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

2020
×
Edit this entry  
27
Capote

Capote

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Infamous

Infamous

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★
Edit this entry