RSS feed for Sam
  • Hamilton

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Playdate with Destiny

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

    ★★½

  • Beast Beast

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Lance (in a Neck Brace)

    ★★★★★

  • Blocks

    ★★★½

  • Hudson Geese

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • Last Christmas

    ★★½

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Sadla

    ★★★½

  • Are You Hungry?

    ★★★

  • Exam

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Leave of Absence

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Try For You

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Troop Zero

    ★★½

  • Official Secrets

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Report

    ★★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★