chris 🔪 has logged 59 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween: Resurgence

Halloween: Resurgence

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Awakening: The Legacy of Michael Myers

Halloween Awakening: The Legacy of Michael Myers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Stalker

The Stalker

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn IV: The Gathering

Children of the Corn IV: The Gathering

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Children of the Corn II: The Final Sacrifice

Children of the Corn II: The Final Sacrifice

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Letter Day

Red Letter Day

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Curse of Humpty Dumpty

The Curse of Humpty Dumpty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tripper

The Tripper

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Retreat

The Retreat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Incident On and Off a Mountain Road

Incident On and Off a Mountain Road

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hell's Highway

Hell's Highway

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaded Places

Shaded Places

2000
×
Read the review Edit this entry  
07
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry