RSS feed for Peter
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Nintendo Quest

Nintendo Quest

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Untitled Amazing Johnathan Documentary

Untitled Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bodied

Bodied

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Edit this entry  
06
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry